Największa tego typu impreza w centralnej Polsce. W Rawie Mazowieckiej ponad 150 zawodników wystartowało w ogólnopolskim turnieju Karate Kyokushin…

erawaSport
komentarzy

Rawski Klub Karate Kyokushin już po raz trzeci zorganizował ogólnopolski turniej. W Hali Milenium w Rawie Mazowieckiej pojawiło się 11 klubów, które wystawiły do walki młodych adeptów karate. To niecodzienne wydarzenie sportowe urosło już do rangi największych zawodów tego typu w centralnej Polsce.

III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin osiągnął niespodziewaną popularność. Na rawskich matach walczyło aż 151 zawodników z 11 klubów, co podwoiło frekwencję minionej edycji. W tym roku do Rawy Mazowieckiej przyjechali karatecy z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin, w skład którego wchodziły sekcje z Kielc, Ćmińska, Chęcin, Staszowa oraz z Końskich, KARATE – UECHI-RYU Częstochowa, UKS SHI-KON Łódź, UKS BUDOKAN Sochaczew, Skierniewicki Klub Karate Kyokushin oraz Rawski Klub Karate Kyokushin sekcja Tomaszów Mazowiecki i oczywiście Rawa Mazowiecka.
– Nie jestem w stanie wszystkich spamiętać, ale jest bardzo dużo zawodników, a zainteresowanie jest olbrzymie – podsumowywał Marcin Kopczyński z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin (więcej w materiale wideo).

Zawody już tradycyjnie rozgrywane były w dwóch kategoriach: kata i kumite, w których można było obserwować nabyte przez młodych karateków umiejętności. Zwycięstwo drużynowe wywalczyli zawodnicy z kieleckiego klubu, tuż za nimi uplasowali się fighterzy z Rawy Mazowieckiej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz