Napadł na pracownika baru przy Cmentarnej, później kradł alkohol w lokalnych sklepach. 27-letni rawianin został zatrzymany przez policjantów…

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

27-letni rawianin został zatrzymany w związku z rozbojem na 30-letnim pracowniku jednego z rawskich barów. Do zdarzenia doszło na początku marca. Jak się okazało, to nie jedyne przewinienie jakie mężczyzna ma na swoim sumieniu. W między czasie dokonał on również kilku sklepowych kradzieży, kradnąc głównie alkohol… 

Do wspomnianego zdarzenia doszło dokładnie 1 marca około godziny 21:00 w gastronomicznym lokalu na ulicy Cmentarnej. Sprawca kilkakrotnie uderzył 30-letniego pracownika punktu pięścią w klatkę piersiową, po czym zabrał ponad 700 złotych. Mężczyzna, po blisko dwóch tygodniach, wpadł w ręce rawskich stróżów prawa.

Jak się okazało podczas prac operacyjnych, w ciągu ostatniego tygodnia rawianin dokonał także trzech kradzieży, zabierając ze sklepowych półek alkohol wart blisko 250 złotych. O dalszym losie 27-latka zadecyduje teraz prokurator.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż przestępstwo rozboju polega na zabraniu cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia, przy użyciu jednego z trzech wymienionych w art. 280 KK sposobów. Chodzi tu o użycie przemocy, groźby użycia przemocy, bądź doprowadzenia człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Rozbój w praktyce zaliczany jest do najpoważniejszych przestępstw. Sprawca rozboju podlega karze pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz