Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych okazją do odsłonięcia tablicy na MDKu. W Rawie Mazowieckiej odbyły się uroczyste obchody

erawaMiasto
komentarzy

Rawskim uroczystościom z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w tym roku towarzyszyło odsłonięcie tablicy Danuty Sedzikówny „Inki”. W niedzielę (26.02) mieszkańcy Rawy Mazowieckiej mieli okazję bliżej poznać patronkę Miejskiego Domu Kultury. 

„Cześć i chwała bohaterom” – te słowa często można było usłyszeć podczas wczorajszych uroczystych obchodów w Rawie Mazowieckiej. Tradycyjnie rozpoczęła je msza św. w kościele pw. NP NMP, która odprawiona została właśnie w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Później, w asyście orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej, przemaszerowano pod Miejski Dom Kultury, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. 

A te miały wyjątkowy charakter. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych stał się okazją do oficjalnego odsłonięcia tablicy patronki MDKu Danuty Siedzikówny „Inki”. Wartę honorową przed domem kultury wystawili: 7 Dywizjon Lotniczy w Nowym Gliniku i harcerze z rawskiego hufca Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego Skauci Europy.

Oficjalne uroczystości podsumowało przedstawienie „Zachowałam się jak trzeba” przygotowane przez młodzież z grupy teatralnej: Teatr Charyzmatyczny MDK i Gimnazjum nr 1.

Więcej zdjęć z obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rawie Mazowieckiej do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz