Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rawie Mazowieckiej. Sprawdźcie program wydarzenia

erawaMagazyn
komentarzy

Rawskie, uroczyste obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych już w najbliższą niedzielę (1.03). W programie szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych. 

Tradycyjnie już, 1 marca w Rawie Mazowieckiej odbędą się uroczystości, dzięki którym oddany zostanie hołd Żołnierzom. Uroczystości rozpoczną się w niedzielę o godz. 10:00. To właśnie wtedy, pod tablicą pamiątkową Danuty Siedzikówny „Inki” przed Domem Kultury w Rawie Mazowieckiej złożone zostaną symboliczne kwiaty.

Później, w sali widowiskowej MDKu swoją prelekcję zatytułowaną „Żołnierze Niezłomni” wygłosi dr Maricn Broniarczyk, dyrektor rawskiego muzeum. A po nim na scenie zostanie podsumowany VII Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni”. Natomiast o godzinie 11:15 zaplanowano projekcję filmu „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego. 

W tym dniu, nad zalewem Tatar odbędzie się również Bieg „Tropem Wilczym”. Uczestnicy będą mogli wystartować na dwóch dystansach: 1963 i 5000 m. Do udziału w biegu będzie można się zapisać w dniu imprezy w biurze zawodów, które zlokalizowane zostanie w hali sportowej OSiR Tatar w godz. 9:30 – 11:45.
Na uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe z pamiątkowymi koszulkami z wizerunkiem bohatera, a także medale i słodki poczęstunek.

Przypominamy o obowiązkowym wypełnianiu oświadczeń dotyczących stanu zdrowia uczestników biegu oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych i publikacji wizerunku.

Więcej informacji znajdziecie w naszym materiale video. Zapraszamy. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz