Naruszył obowiązek kwarantanny. Zamiast przebywać w domu… jeździł motocyklem

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawscy policjanci kontrolując osoby objęte kwarantanną przeprowadzili tzw. rekontrolę, czyli powtórnie odwiedzili ten sam adres, który został wcześniej sprawdzony. Jeden z kontrolowanych nie spodziewał się ponownej wizyty i złamał reguły kwarantanny. Grozi mu teraz kara administracyjna nakładana przez Inspekcję Sanitarną.

Policjanci z rawskiej komendy każdego dnia kontrolują osoby objęte kwarantanną. W ubiegły poniedziałek (6.04) postanowili przeprowadzić rekontrolę u losowo wybranych osób. Na wyniki nie trzeba było długo czekać. Około godziny 17:00 mundurowi po raz kolejny skontrolowali 23-letniego mieszkańca gminy Rawa Mazowiecka, który powinien przebywać w miejscu zamieszkania. Jak się okazało, młody mężczyzna naruszył warunki kwarantanny. Nie spodziewał się ponownej kontroli i postanowił rekreacyjnie pojeździć motocyklem.

Policjanci przypomnieli mężczyźnie zasady obowiązujące w czasie kwarantanny. W sprawie jej naruszenia zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z popełnionym wykroczeniem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zobowiązani są do poinformowania o zaistniałej sytuacji służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny – wysoką karę finansową.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz