Nawet 300 teoretycznych egzaminów dziennie przeprowadza skierniewicki WORD. Wszyscy chcą zdawać „prawko” na starych zasadach…

erawaMagazyn
komentarzy

Nawet 300 kursantów dziennie egzaminuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Tak ogromna liczba egzaminów to efekt zmian w sposobie egzaminowania. Nowe zasady przeprowadzania teoretycznego sprawdzianu wiedzy kierowcy wchodzą w życie 19 stycznia.

Tak dużego oblężenia popularnych WORD-ów nie pamięta nikt. Teoretyczne egzaminy odbywają się od rana do późnego wieczora. Skierniewicki ośrodek w związku z ogromnym zainteresowaniem wydłużył godziny pracy do maksimum. Biuro obsługi klienta oraz kasa czynne są nawet tuż po godzinie 20:00. W ostatnich dniach, dziennie egzaminowanych jest blisko 300 osób, to nawet do 3 razy więcej niż w normalnym okresie pracy ośrodka.

Ogromne zainteresowanie zdawaniem egzaminów związane jest ze zmianą przepisów dotyczących przebiegu egzaminu teoretycznego. Dziś, aby zaliczyć tę część finalnego sprawdzianu wiedzy kierowcy, trzeba odpowiedzieć na 18 pytań z puli liczącej około 500 zagadnień. Na całość testu pretendent do miana kierowcy ma 25 minut.

Po zmianach nie będzie tak łatwo. Pytań w bazie będzie nawet 3 tysiące. Komputer wylosuje 32 pytania, na które będzie odpowiadał kursant. Oprócz teoretycznych rozwiązań, pojawią się filmy obrazujące sytuacje na drodze. Co ważne, prawidłowa odpowiedź będzie tylko jedna. Istotną zmianą jest także limit czasowy na udzielenie odpowiedzi oraz brak możliwości poprawiania raz zaznaczonego wyboru.
3000 tysiące pytań jest nie do ogarnięcia – mówi młodzieżowym językiem kursant z Rawy Mazowieckiej. Sam ma przed sobą szansę na zaliczenie egzaminu jeszcze na starych zasadach. 500 pytań mam wykutych na blachę, rozpoznaje je już po samych nagłówkach – chwali się przyszły kierowca.

I choć dla osób ubiegających się o popularne „prawko” sytuacja nie jest komfortowa, powinna choć trochę pozytywnie wpłynąć na znajomość przepisów wśród świeżo upieczonych kierowców. Poznanie zasad poruszania się po drodze nie powinno bowiem opierać się na pytaniach wyuczonych na pamięć.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz