„Nie wychodź. Pomogę”. W Rawie zbierają się bohaterowie na miarę naszych czasów

erawaPowiat
komentarzy

Sieć jednoczy osoby chcące nieść pomoc w czasie epidemii SARS-CoV-2. Sprawdźcie gdzie możecie się zgłosić i ofiarować pomocną dłoń potrzebującym. 

Dookoła słyszymy hasła, abyśmy w miarę możliwości pozostali w domach i unikali kontaktów z innymi ludźmi. Swoją aktywność poza domem powinniśmy ograniczyć jedynie do podstawowych potrzeb. Jak powszechnie się informuje, najbardziej narażeni są ludzie starsi i ci z obniżoną odpornością. Dlatego też w Rawie Mazowieckiej rusza grupa, która może im pomóc. 
– Chcemy w jednym miejscu zgromadzić ludzi, którzy chcą tę pomoc nieść. Chodzi o podstawowe rzeczy, zakupy, zaopatrzenie w leki, wyniesienie śmieci, czy wyprowadzenie psa. Najpierw jednak pragniemy zadbać o bezpieczeństwo wolontariuszy i możliwość dotarcia do osób faktycznie pomocy potrzebujących – mówi Grzegorz Stefaniak, inicjator akcji i radny Powiatu Rawskiego. 

Gotowość włączenia się do akcji zadeklarowała już dyrekcja rawskiego szpitala, która miałaby wesprzeć wolontariuszy wiedzą merytoryczną; MOPS, posiadający niewielką ilość sprzętu typu maseczki i rękawiczki oraz RMSM, która miałaby zająć się rozpropagowaniem informacji o możliwości skorzystania z pomocy na osiedlach. 

Odpowiednie pismo zostało także skierowane do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, w którym zwrócono się z prośbą o zaopatrzenie grupy w odpowiednie materiały higieny kontaktu bezpośredniego. 
– Największym problemem jest jednak dotarcie do osób nie posiadających dostępu do Internetu. Szukamy tych sposobów i zachęcamy wszystkich do pomocy – dodaje Grzegorz Stefaniak. 

Aktualne informacje dotyczące działalności tej nieformalnej grupy wolontariuszy możecie znaleźć na Facebook’u. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz