Niebawem wybory do kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Do 11 października można zgłaszać kandydatury na młodzieżowych radnych…

erawaMiasto
komentarzy

Jeszcze przez kilka dni, do 11 października, uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zgłaszać swoją kandydaturę na młodzieżowego radnego. IX kadencja zostanie wyłoniona 16 października podczas wyborów. Działanie w Młodzieżowej Radzie Miasta to jednak czasochłonne zajęcie, o czym między innymi opowiada Anna Czyż, obecna przewodnicząca.

mrm

fot. Obecni radni zachęcają do kandydowania.

Tylko do piątku uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zdecydować się na zgłoszenie swojej kandydatury do kolejnych, już dziewiątych wyborów Młodzieżowej Rady Miasta. Aby zostać radnym trzeba dopełnić pewnych formalności. Po pierwsze należy wypełnić kartę zgłoszeniową, którą można pobrać w sekretariacie szkoły lub u opiekunów samorządów szkolnych. Formularz nabiera mocy w momencie, gdy kandydat zyska poparcie 2 nauczycieli i 20 uczniów, wtedy dopiero może złożyć go w sekretariacie. Powodzenie w wyborach, które odbędą się 16 października we wszystkich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Rawy Mazowieckiej zależne jest od poparcia, dlatego warto przeprowadzić skuteczną kampanię wyborczą. Ważne jest, by swoje kandydatury zgłaszały osoby, które rzeczywiście chcą działać, o czym między innymi w rozmowie z obecną przewodniczącą MRM, Anną Czyż.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz