Niebezpieczna niedziela. Na drogach powiatu rawskiego doszło do dwóch zdarzeń

erawaPowiat
fot. Internauta
komentarzy

Wypadek i kolizja, to wynik minionej niedzieli (24.06) na drogach powiatu rawskiego. W jednym ze zdarzeń ucierpiała kobieta, którą trzeba było hospitalizować. 

Pierwsze zgłoszenie Państwowa Straż Pożarna w Rawie Mazowieckiej odebrała o godzinie 6:39. Jak wynikało z podanej informacji, w miejscowości Soszyce w gminie Rawa Mazowiecka doszło do dachowania osobowego samochodu peugeot 307.

Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że auto znajduje się w rowie przewrócone na prawy bok. Osoby podróżujące nim znajdowały się poza samochodem. Kierująca kobieta miała zadrapania, podróżujące z nią dziecko nie miało widocznych obrażeń. 

fot. Internauta

Zadysponowani na miejsce strażacy zabezpieczyli teren akcji i udzielili poszkodowanym Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Po opatrzeniu ran zostali przekazani Zespołowi Ratownictwa Medycznego i hospitalizowani. 

Później strażacy postawili pojazd na koła, aby sprawdzić czy z samochodu nie wyciekają płyny eksploatacyjne. Na miejscu wypadku pracowały dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka i zastęp z OSP KSRG Rawa Mazowiecka. Cała akcja trwała ponad dwie godziny. 

Kolejne zdarzenie odnotowano kilkanaście godzin później. Po godzinie 16:00 na ulicy Białej w Rawie Mazowieckiej doszło do zderzenia samochodu osobowego bmw oraz ciężarowego volvo. Gdy na miejscu pojawili się ratownicy, kierujący znajdowali się poza pojazdami. Po przebadaniu ich przez Zespół Ratownictwa Medycznego okazało się, że nie wymagają oni przewiezienia do szpitala. 

Strażacy zabezpieczyli teren, odłączyli zasilanie w pojazdach, a także zakręcili butlę gazową w samochodzie osobowym. W tym przypadku do kolizji doszło prawdopodobnie z powodu nie dostosowania prędkości do panujących na drodze warunków. 

Cała akcja trwała ponad 1,5 godziny, podczas niej pracowały dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz