Nieliczni rawianie wkręcili się w działanie. W mieście odbyła się pierwsza gra miejska „Wkręć się w obywatelstwo”…

erawaMiasto
komentarzy

Po raz pierwszy na rawskich ulicach została rozegrana gra plenerowa. W miniony weekend Rawa Mazowiecka wzięła udział w projekcie obejmującym tylko sześć miast w Polsce. Organizatorzy choć nie byli zadowoleni z frekwencji, samą akcję zapisują do swoich sukcesów. 

Rawa Mazowiecka znalazła się wśród innych pięciu miast, które mogły wziąć udział w projekcie firmowanym przez międzynarodowe organizacje młodzieżowe (pisaliśmy o tym -> tutaj). Młodzi rawianie nie dali się jednak tak łatwo włączyć w działanie. W samej grze udział wzięły tylko 4 drużyny, które mimo trudnych zadań, świetnie się bawiły. Oprócz tego dały się zainteresować lokalnym obywatelstwem. Gracze, podczas rozwiązywania zadań trafiali w różne miejsca, do których na co dzień się nie zagląda. Odwiedzili między innymi Straż Pożarną, Bibliotekę Pedagogiczną, czy Bunkier „Toporów”.

W rawskiej edycji gry miejskiej, nie liczył się tylko czas i punkty zdobyte za pokonanie kolejnych etapów. Ważne było również rozwinięcie świadomości lokalnego obywatela. Zwycięska drużyna, 27 maja wyjedzie do Warszawy, gdzie zmierzy się z zespołami z innych miast biorących udział w projekcie.

Posłuchaj o alternatywnej formie spędzenia wolnej soboty, o której między innymi mówi Damian Piekut, jeden z organizatorów: [audio: http://www.erawa.pl/wp-content/audio/gramiejska.mp3]

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz