Niesamowity piknik na rawskim zamku. Kilkaset osób zaskoczyło swoją obecnością

erawaKultura
komentarzy

Skromny, klimatyczny piknik zyskuje na popularności. Piknik historyczno-edukacyjny „Zamek rawski – niemy świadek historii” przechodzi do historii jako bardzo udane wydarzenie. 

Ta impreza z pewnością się jeszcze nikomu nie „przejadła”. Wręcz przeciwnie, piknik historyczny, który odbył się w minioną sobotę (2.07) na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich, zdobył uznanie mieszkańców Rawy i przyjezdnych gości.
– Właśnie takie imprezy są nam potrzebne. Nie kolejne dożynki, czy dni miasta, a wydarzenia, które wnoszą coś nowego. Jak możemy się dziś przekonać, da się przyciągnąć ludzi treścią, bez tandety – komentował podczas pikniku pan Łukasz, który na zamek przybył ze swoimi pociechami. 

 
Podczas sobotniego pikniku w Rawie Mazowieckiej można było podziwiać obozy rycerskie i wojskowe na dziedzińcu zamkowym, pokazy walki, artyleryjskie, musztry ułańskiej, wystawę broni, wziąć udział w warsztatach fechtunku, musztry i rzemiosł dawnych, a także wysłuchać gawędy o broni i oporządzeniu wojskowym. Oczywiście nie mogło też zabraknąć bezpłatnego zwiedzania baszty zamku. 
 
W organizację wydarzenia włączyli się nie tylko Muzeum Ziemi Rawskiej,  jako gospodarz pikniku, ale też Brać Herbowa Ziemi Rawskiej, Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala oraz Miejski Dom Kultury. Nie zabrakło także kilkudziesięciu rekonstruktorów z innych grup historycznych takich jak m.in: Srebro Peruna, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej BATALION TOMASZÓW, Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty, Swawolna Kompania Ziemi Łęczyckiej, Drużyna Najemna Dziki Bez, Stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej”, Stowarzyszenie Historyczne „Gloria Victis”, Grupa Silva Rerum, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Kompania Saperów Księstwa Warszawskiego oraz Hultaje i Swawolnicy, Sarmacka Kompania oraz pani Anna Zenl z cudownymi konikami.

Organizacja pikniku była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra Edycja 2022.

Więcej zdjęć z pikniku znajdziecie w naszej galerii

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz