Nieszczelna kuchenka gazowa przyczyną pożaru w bloku przy ulicy Solidarności. Zagrożenie było ogromne – komentują strażacy…

erawaMiasto
komentarzy

Rozszczelniona kuchenka gazowa przyczyną pożaru jaki wybuchł w bloku nr osiem przy ulicy Solidarności w Rawie Mazowieckiej. Dzięki szybkiej interwencji Straży Pożarnej ogień udało się ugasić jeszcze w kuchni. Sytuacja była groźna o czym mogą świadczyć siły zabezpieczone przez strażaków. 

Na miejsce zdarzenia oprócz dwóch samochodów gaśniczych, zadysponowany został podnośnik hydrauliczny, który jest niezbędny podczas działań w budynkach wielorodzinnych.
Przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie uszkodzona kuchenka gazowa. Podczas korzystania z urządzenia doszło do niekontrolowanego wycieku gazu. Jak informują strażacy, buchający płomień miał blisko pół metra i powoli zaczął zajmować kuchenne meble.

Strażacka interwencja pozwoliła ugasić płomienie w zarodku. Gaz został odcięty, a felerna kuchenka odłączona od gazowego przyłącza. Na miejscu zdarzenia pojawiła się także Policja, która ma ustalać okoliczności tego pożaru.
Profilaktycznie w czasie akcji sprawdzone zostały również mieszkania sąsiadów. Jak podają strażacy poza uszkodzeniami kuchni w jednym z lokali, nie odnotowano innych poważniejszych strat.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz