Nietoperz chory na wściekliznę znaleziony w Rawie Mazowieckiej! Zwierzę znajdowało się przy ulicy Słowackiego między blokami 29 i 29A

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

Chory nietoperz znaleziony został na jednym z rawskich osiedli. Po przebadaniu okazało się, że zwierzę ma wściekliznę. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawie Mazowieckiej prosi o kontakt wszystkich, którzy mieli styczność z zakażonym nietoperzem.

Wspomniany żywy nietoperz został zauważony 15 lipca między blokami 29 i 29A przy ulicy Słowackiego. Zwierzę zostało zabezpieczone i poddane badaniom weterynaryjnym, w wyniku których stwierdzono wściekliznę. 
– W związku z zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka, jakie może spowodować wirus wścieklizny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawie Mazowieckiej, prosi o ostrożność w kontaktach ze zwierzętami,  szczególnie nietoperzami. Osoby dorosłe, dzieci,  które miały  styczność z zakażonym wścieklizną nietoperzem (dotykały zwierzęcia, zostały oślinione lub pogryzione itp), proszone są o pilny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Rawie Mazowieckiej – mówi Powiatowy Inspektor Sanitarny Krzysztof Jasiński. 

Z relacji świadków wiadomo, że wokół nietoperza zgromadziła się duża grupa dzieci, niektóre z nich dotykały chorego zwierzęcia. Póki co, pracownicy rawskiego sanepidu dotarli tylko do trojga z dzieci. 

Kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Rawie Mazowieckiej przy ul. Łowickiej 15 w godzinach 7.30-15.05  tel. 46-814-48-62 , telefon alarmowy czynny całą dobę – 609733252. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz