Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu rawskiego. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności

erawaPowiat
komentarzy

Po drogach naszego powiatu poruszają się kierowcy pod wpływem alkoholu. Jednego zatrzymała policja, drugiego ujęli mieszkańcy Rawy Mazowieckiej. 

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w piątkowy poranek (19.11) kiedy to policjanci ogniwa ruchu drogowego z komendy w Rawie zauważyli jadącego przez miasto volkswagena polo, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu do kontroli 47-letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego, funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Dodatkowo łamał sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązywał jeszcze przez najbliższe 2 lata, a także poruszał się samochodem niedopuszczonym do ruchu oraz nie posiadającym aktualnej polisy OC.

Auto odjechało na lawecie na parking policyjny, a nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka kara pieniężna.

Do drugiego z zatrzymań doszło tego samego dnia popołudniu. Tym razem dyżurny rawskiej komendy skierował policyjny patrol do miejscowości Boguszyce, gdzie matizem miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Na miejscu policjanci zastali parę zgłaszających, która widziała, jak kierowca nie trzymał toru jazdy i jechał slalomem.

W Boguszycach kierowca zatrzymał się przy jednym ze sklepów. Mieszkańcy Rawy również się zatrzymali i skutecznie uniemożliwiali mu dalszą podróż do przyjazdu policjantów. Okazało się, że 68-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierujący  matizem miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 68-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu, a matiz został odholowany na parking. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysokie świadczenie pieniężne.

Małżeństwu z Rawy gratulujemy czujności i właściwej reakcji. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie. Warto po raz kolejny podkreślić, iż reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze.
Policja przypomina – jeżeli widzimy nietrzeźwą osobę, która chce jechać pojazdem, spróbujmy temu zapobiec lub chociaż wezwijmy policję pod numerem alarmowym 112. Informacja zostanie przekazana dyżurnemu najbliższej jednostki policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na takie zachowania. Pamiętajmy także, aby mierzyć siły na zamiary. Jeżeli mamy do czynienia z agresywnym nietrzeźwym, nie podejmujmy fizycznej interwencji. Nigdy nie wiemy jak zachowa się taki kierowca, chcąc uniknąć odpowiedzialności. Własne bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz