Dwa ostatnie poważniejsze zdarzenia drogowe miały miejsce na terenie gminy Biała Rawska. W jednym z nich poszkodowane zostały dwie osoby, w drugim sprawcą był pijany kierowca.
Wspomniany wypadek miał miejsce w minioną niedzielę(2.12) w miejscowości Marchaty. Tam, około godziny 11:20, zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe.
– 20-letnia mieszkanka powiatu rawskiego jadąca peugeotem 206, w czasie wyprzedzania, uderzyła w jadący w tym samym kierunku samochód peugeot 208, którym kierował 61-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego – relacjonuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.
Kobieta przewieziona została do szpitala w Rawie Mazowieckiej, natomiast jej 22-letni pasażer do placówki w Skierniewicach.
Jak podaje Państwowa Straż Pożarna, przyczyną tego wypadku było prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na miejscu podczas ponad 2-godzinnej akcji pracowały 2 zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, zastęp z OSP KSRG Biała Rawska, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Drugie zdarzenie miało miejsce kilka dni wcześniej (28.11). I choć zostało odnotowane jako kolizja, warto o nim wspomnieć ze względu na nietrzeźwego kierującego, który brał w niej udział.
Rzecz miała miejsce w Wólce Lesiewskiej. 33-letni kierujący renault clio nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył samochodu skoda fabia, którym jechała 60-letnia mieszkanka Białej Rawskiej. Okazało się, że mężczyzna, mieszkaniec powiatu tomaszowskiego jechał na „podwójnym gazie”. Miał niemal 2,8 promila alkoholu w organizmie.
Przypominamy. W żadnym wypadku nie można wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozsądek. Kierowanie rowerem czy samochodem pod wpływem alkoholu nie tylko jest przestępstwem czy wykroczeniem. Alkohol powoduje: dekoncentrację, wydłuża spostrzeganie i czas reakcji na bodźce, zaburza równowagę i koordynację, zmniejsza zdolność rozpoznawania sytuacji. Może powodować również pobudliwość, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości. Znacznie obniża samokontrolę , osłabia sprawność intelektualną, obiektywną ocenę własnych możliwości. Może powodować senność i obniżać kontrolę własnego zachowania. Jednym słowem alkohol powoduję, że będąc pod jego wpływem stajemy się na drodze zagrożeniem dla siebie, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.