Nieuwaga i niedostosowanie prędkości przyczyną ostatnich wypadków na drogach powiatu rawskiego. Ranni trafili do szpitali

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. Damian Melon
komentarzy

Dwa ostatnie poważniejsze zdarzenia drogowe miały miejsce na terenie gminy Biała Rawska. W jednym z nich poszkodowane zostały dwie osoby, w drugim sprawcą był pijany kierowca.

Wspomniany wypadek miał miejsce w minioną niedzielę(2.12) w miejscowości Marchaty. Tam, około godziny 11:20, zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. 
– 20-letnia mieszkanka powiatu rawskiego jadąca peugeotem 206, w czasie wyprzedzania, uderzyła w jadący w tym samym kierunku samochód peugeot 208, którym kierował 61-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego – relacjonuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Kobieta przewieziona została do szpitala w Rawie Mazowieckiej, natomiast jej 22-letni pasażer do placówki w Skierniewicach. 

Jak podaje Państwowa Straż Pożarna, przyczyną tego wypadku było prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na miejscu podczas ponad 2-godzinnej akcji pracowały 2 zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, zastęp z OSP KSRG Biała Rawska, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.  

Drugie zdarzenie miało miejsce kilka dni wcześniej (28.11). I choć zostało odnotowane jako kolizja, warto o nim wspomnieć ze względu na nietrzeźwego kierującego, który brał w niej udział. 

fot. Damian Melon

Rzecz miała miejsce w Wólce Lesiewskiej. 33-letni kierujący renault clio nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył samochodu skoda fabia, którym jechała 60-letnia mieszkanka Białej Rawskiej. Okazało się, że mężczyzna, mieszkaniec powiatu tomaszowskiego jechał na „podwójnym gazie”. Miał niemal 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy. W żadnym wypadku nie można wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozsądek. Kierowanie rowerem czy samochodem pod wpływem alkoholu nie tylko jest przestępstwem czy wykroczeniem. Alkohol powoduje: dekoncentrację, wydłuża spostrzeganie i czas reakcji na bodźce, zaburza równowagę i koordynację, zmniejsza zdolność rozpoznawania sytuacji. Może powodować również pobudliwość, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości. Znacznie obniża samokontrolę , osłabia sprawność intelektualną, obiektywną ocenę własnych możliwości. Może powodować senność i obniżać kontrolę własnego zachowania. Jednym słowem alkohol powoduję, że będąc pod jego wpływem stajemy się na drodze zagrożeniem dla siebie, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz