Niezawodny nos Koki. Policyjny pies wyeliminował amatora amfetaminy i marihuany

erawaMiasto
komentarzy

Rawscy policjanci zatrzymali 27-latka, przy którym odnaleźli środki zakazane. Zatrzymanie to efekt współpracy mundurowych i kierownictwa jednego z miejscowych przedsiębiorstw.

fot. KPP Rawa Mazowiecka

W miniony wtorek (18.08) rawscy kryminalni, przy udziale przewodnika z policyjnym psem służbowym wyspecjalizowanym w wyszukiwaniu narkotyków, udali się do jednego z przedsiębiorstw na terenie Rawy Mazowieckiej. Funkcjonariusze sprawdzili hale magazynowe oraz pomieszczenia biurowe. W trakcie czynności Koka (oficjalnie Lejda) wskazała jednego z pracowników, sygnalizując, że może posiadać przy sobie środki zabronione.
– Policjanci podczas przeszukania mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli biały proszek oraz susz roślinny. Testy wykonane przez mundurowych wskazały, że badane substancje to amfetamina i marihuana – mówi mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Policjanci przeszukali również mieszkanie 27-letniego rawianina. Tu również pies zaznaczył miejsca, gdzie właściciel ukrył narkotyki. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 0,6 grama amfetaminy i blisko 28 gramów marihuany, a ich właściciela przewieźli do policyjnego aresztu. Po raz kolejny nos psa, zwanego przez rawskich policjantów Koką, nie zawiódł.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 27-letniemu rawianinowi grozi kara do 3 lat pozbawieniu wolności.

fot. KPP Rawa Mazowiecka

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz