Niskopodłogowy autobus w Rawie Mazowieckiej. Nowym pojazdem pojedziemy już w święta

erawaMiasto
komentarzy

Miejski autobus z prawdziwego zdarzenia wreszcie pojawi się na ulicach Rawy Mazowieckiej. Pojazd ma obsługiwać pasażerów na tych samych zasadach co dotychczas jeżdżący bus. 

Stało się. W Rawie Mazowieckiej pojawi się prawdziwy miejski autobus. Żeby tego było mało, zakupiony przez przewoźnika obsługującego komunikację miejską w mieście pojazd jest niskopodłogowy i ma być o wiele bardziej dostępny dla ludzi starszych, rodziców z wózkami, czy też wreszcie – osób niepełnosprawnych. 
–Nowy autobus jest obniżony, ma dwie pary drzwi, a także platformę dla osób na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo jest to autobus, który może pochylić się lekko w bok, tym samym ułatwiając wprowadzenie do środka wózka z dzieckiem. Wewnątrz będzie praktycznie dwa razy więcej miejsc. Szybsze wsiadanie i wysiadanie z pewnością poprawi też jego punktualność – mówi burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal. 

Zakup nowego autobusu nie wpływa na zmiany w jego kursowaniu. Bezpłatną linią będzie można pojechać już w sobotę ( 31.03). Jeżeli chodzi o dni świąteczne – komunikacja miejska nie będzie funkcjonować wyłącznie w pierwszy dzień, a więc w niedzielę (1.04). W poniedziałek natomiast będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy (sprawdź tutaj)

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz