„Noc Kinożerców”, „Raz na ludowo” oraz 5. edycja imprezy „Rawa Gra Rap” – sierpień kulturalnie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Dla Was sprawdziliśmy plany MDK’u…

erawaKultura
komentarzy

Minęła połowa wakacji. To najwyższy czas, by sprawdzić jak będzie wyglądało sierpniowe kulturalne życie miasta. Podczas drugiego miesiąca Letniej Ofensywy Kulturalnej warto zwrócić uwagę między innymi na piątą, jubileuszową odsłonę imprezy „Rawa Gra Rap”. Nie zabraknie także kinowych projekcji pod chmurką oraz sztuki, która wyjdzie także poza granice kraju.

Druga połowa wakacji faktycznie jest mocno zróżnicowana jeśli chodzi o plan wydarzeń. Chodzi tu zarówno o formę jak i tematykę proponowanych eventów. Sierpniowe imprezy rozpoczną się już w najbliższą sobotę. Nad zalewem Tatar miłośnicy kina będą mogli wziąć udział w kolejnej odsłonie „Nocy Kinożerców”. Seans rozpoczyna się o godzinie 21:00. Do obejrzenia będą tradycyjnie dwa filmy, „Zakochani w Rzymie” i horror ” Piła VII”. Następna odsłona kina pod chmurką przewidziana jest na 17 sierpnia, kiedy wyświetlone zostaną „Dwa dni w Nowym Yorku” – komedia oraz „Maczeta” – kino akcji. Wstęp na seanse jest bezpłatny.

Dla młodszych widzów również zaplanowano spotkanie z filmem. Dzieci, tym razem nie w plenerze a na kinowej sali, będą mogły wziąć udział w kolejnym poranku filmowym 18 sierpnia. Na ekranie pojawią się „Mysi agenci”. A tuż przed końcem wakacji, 25 sierpnia, na deskach sali widowiskowej wystąpi przed nimi teatr ze spektaklem „Jacek i Placek”. Wstęp na te wydarzenia jest odpłatny i wynosi 5 zł.

W ramach Letniej Ofensywy Kulturalnej przewidziano również eventy skierowane do miłośników folkloru. Przed nami jeszcze „Raz na ludowo” (11.08), czyli niedzielne granie z regionalnymi zespołami folklorystycznymi. Na scenie Miejskiego Domu Kultury gościnnie wystąpi zespół „Wiśniowa Góra”. Tydzień później, bo od 19 do 24 sierpnia w Rawie odbędzie się plener malarski z udziałem miasta partnerskiego Boskovice (Czechy), który zakończy się Międzynarodowymi spotkaniami artystycznymi. Przed publicznością zgromadzoną w MDK’u wystąpi zespół „Espuelas”,  „Mażoretki” oraz Orkiestra Straży Pożarnej z Rawy.

Sierpień zakończy się jednym z większych wakacyjnych wydarzeń, mianowicie 5-tą odsłoną imprezy „Rawa Gra Rap”. W tym roku wydarzenie przybierze formę hip-hop’owego dnia, podczas którego promowane będą kolejne elementy tej miejskiej kultury. Na terenie przylegającym do hali OSiR zobaczymy między innymi pokazy tańca breakdance, specjalny beatbox i freestyle jam oraz wyjątkowe koncerty. Headliner’ami tegorocznego wydarzenia są raperzy Vienio oraz W.E.N.A. Więcej szczegółów na temat tego eventu na eRawa.pl już niebawem…

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz