Noc Muzeów już w najbliższą sobotę (18.05). Chętni mogą bezpłatnie zwiedzić basztę zamkową oraz Muzeum Ziemi Rawskiej

erawaKultura
komentarzy

Noc Muzeów również w Rawie Mazowieckiej. Sprawdźcie jakie atrakcje czekają na Was na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich.

Kolejna odsłona wydarzenia rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00. Na wszystkich gości czekać będą m.in. warsztaty i pokazy łucznicze, pokazy walki oraz warsztaty fechtunku i musztry. Zainteresowani wojskiem usłyszą również opowieści o broni, oporządzeniu wojskowym, czy życiu szlachty.

Jedną z atrakcji imprezy będą pokazy artyleryjskie w wykonaniu Braci Herbowej Ziemi Rawskiej. Do wspólnej zabawy zapraszają także Topory, z którymi pogracie w planszówki oraz kalambury historyczne. 

Głównym punktem programu jest zwiedzanie zamkowej baszty. To jedna z nielicznych okazji do nocnego pobytu w murach Zamku Książąt Mazowieckich. Tę można odwiedzać do północy.
– Basztę będzie można zwiedzać od czerwca do września w soboty i niedzielę w godzinach 11:00-15:00 bezpłatnie. Jedynym kosztem (ale tu pełna dobrowolność) będzie wybicie pamiątkowej monety – koszt 5 zł – opowiada dr Marcin Broniarczyk, zarządca Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej.

W sobotę w godzinach 19:00-22:00, będzie także możliwość bezpłatnego zwiedzenia wystaw stałych oraz czasowych znajdujących się w Muzeum Ziemi Rawskiej, przy ul. Łowicka 26.

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny!
Tekst: Luiza Wieczorek

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz