Noc Muzeów również w Rawie Mazowieckiej. Blisko 500 osób skorzystało z możliwości zwiedzania miejscowych zabytków

erawaKultura
komentarzy

Sobotnia (15.05) Noc Muzeów przyciągnęła wielu rawian. Podczas wydarzenia, zwiedzający mogli odwiedzić basztę Zamku Książąt Mazowieckich, Muzeum Ziemi Rawskiej, a także zabytkowe Jatki miejskie.

To już kolejna odsłona Nocy Muzeów w Rawie Mazowieckiej. I tym razem nie brakowało chętnych do wieczornego spaceru po zamku, podziwiania pięknych obrazów czy – po raz pierwszy – wysłuchania historii jatek. Uwagę przykuła również wizyta Braci Herbowej, która w strojach szlacheckich przechadzała się między mieszkańcami.
– Najważniejsze że pogoda dopisała. Obawialiśmy żeby właśnie niekorzystna aura nie odstraszyła zwiedzających. Na szczęście dopiero na samym końcu na chwilę pojawił się lekki deszczyk. Największą popularnością cieszył się zamek. Jak się okazało, po zluzowaniu obostrzeń pandemicznych niektórzy zaplanowali wycieczkę przemierzając sporo kilometrów np. z Łasku. Cieszymy się że wreszcie więcej osób mogło zobaczyć zrewitalizowane Jatki miejskie. Usłyszeliśmy wiele bardzo pozytywnych opinii zwłaszcza na temat stałej wystawy. W sumie wszystkie trzy obiekty odwiedziło blisko 500 osób – podsumowuje Marcin Broniarczyk, dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej. 

 

Więcej zdjęć autorstwa Luizy Wieczorek zobaczycie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz