Noc Muzeów w Rawie Mazowieckiej już za nami. W mieście można było wziąć udział w zabawie pod zamkową basztą

erawaKultura
komentarzy

Noc Muzeów w Rawie Mazowieckiej w tym roku odbyła się wyjątkowo wcześnie i wyjątkowo atrakcyjnie. Miłe, dość kameralne spotkanie odbyło się na dziedzińcu rawskiego zamku, gdzie można było przenieść się w inną epokę. 

W ubiegłą sobotę (12.05) na Zamku Książąt Mazowieckich wszyscy goście mogli spotkać się nie tylko z pracownikami muzeum, którzy udostępnili zamkową basztę, ale przede wszystkim Bracią Herbową Ziemi Rawskiej. Dla zebranych organizatorzy przygotowali pokazy: łucznicze, walki, czy artyleryjskie. Mało tego, każdy mógł wziąć broń w swoje własne ręce i pod okiem fachowców przejść krótkie warsztaty z jej obsługi. 

Duże zainteresowanie wzbudziło strzelanie z łuku do tarczy, ale i posługiwanie się białą bronią. Znaleźli się również chętni do przymierzenia kolczugi. Tego wieczoru na terenie zamku można było także spotkać Białą Damę, która ukazywała się nawet w kilku miejscach na raz 😉 

Oprócz zwiedzania zamku, każdy uczestnik rawskiej Nocy Muzeów mógł również odwiedzić odnowioną siedzibę Muzeum Ziemi Rawskiej przy. ul. Łowickiej 26, gdzie wciąż można zobaczyć niedawno otwarte wystawy stałe: „Wnętrze izby rawskiej z początku XX wieku” i „Gabinet numizmatyczny” oraz czasową: „Poczet królów i książąt polskich” z Muzeum Lalek w Pilźnie.
Galerię zdjęć z tego wydarzenia zamieściliśmy dla Was tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz