Noc Świętojańska nad rawskim Zalewem Tatar. Ciekawa propozycja na najkrótszą noc w roku i rozpoczęcie wakacji…

erawaKultura
komentarzy

W najbliższy piątek (23.06) na tarasie przy przystani OSiR w Rawie Mazowieckiej odbędzie się Noc Świętojańska. W programie wydarzenia między innymi puszczanie wianków, które nieodłącznie związane są z wigilią św. Jana. 

Niewiele brakowało, a brak środków przyczyniłby się do tego, że pierwszy raz od kilkunastu lat, Noc Świętojańska w Rawie Mazowieckiej zupełnie by się nie odbyła. Na szczęście znaleźli się sponsorzy, którzy postanowili przedłużyć tę lokalną tradycję.
– Całe wydarzenie zorganizowaliśmy w trzy dni. Do samego końca tak naprawdę nie wiedzieliśmy czy uda się znaleźć sponsorów. Jednak na naszych rawskich przedsiębiorców można liczyć. Dużą pomoc okazało nam Aquarium Rawa i to w sumie dzięki nim otwieramy to lato tak jak zawsze – Agnieszka Wosinek, Iwona Kozłowska, Daniel Wosinek i Mariusz Kozłowski z Tarasu Robinson. 

A propozycja na najkrótszą noc w roku rzeczywiście wydaje się być ciekawa. Całe wydarzenie rozpocznie się już o godzinie 16:00 na tarasie nad Zalewem Tatar. Jednak program wieczoru jest tak obszerny, że i ci, którzy dotrą później, zdążą włączyć się do wspólnej zabawy. Jedynym problemem może być wyłącznie ograniczona liczba miejsc, bo te, patrząc na zaplanowane atrakcje, z pewnością zostaną szybko zapełnione. 

W programie imprezy znalazły się konkursy ściśle związane z Nocą Świętojańską, czyli szukanie kwiatu paproci i plecenie wianków, które później tradycyjnie będą puszczane do wody, ale również blok muzyczny. Dla całej publiczności na tarasowej scenie wystąpi akordeonista Dawid Kwapisiewicz, zespół ludowy Łucy Babki z Ujazdu, rawscy Qumple oraz gwiazda spotkania – Vacanza. 

Podczas wspólnej zabawy nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych i krótkiego fitnessu. Ten wieczór nie może odbyć się także bez wspólnego ogniska na wyspie. 

Zapowiada się klimatyczne wydarzenie. Warto je sprawdzić. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz