Noc Świętojańska nad rawskim zalewem z tradycyjnymi zabawami. Puszczaniem wianków oraz szukaniem kwiatu paproci zaakcentowano najkrótszą noc w roku…

erawaKultura
komentarzy

Tradycyjna Noc Świętojańska odbyła się nad Zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej. I choć pogoda próbowała wystraszyć mieszkańców Rawy, wspólna zabawa należała do bardzo udanych. 

Piątkową (23.06), najkrótszą noc w roku warto było spędzić nad rawskim Zalewem Tatar. To właśnie tu, na tarasie przy przystani Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się impreza nawiązująca do obrzędów tego dnia, czyli Wigilii Świętego Jana. Jak się okazało, mimo deszczowej pogody, nie zabrakło chętnych, którzy przyłączyli się do plecenia i puszczania wianków, czy też szukania ukrytego w pobliskim lesie kwiatu paproci. 

Ten wieczór stał się także okazją do poświęcenia wody, co ma pomóc wszystkim korzystającym z uroków zalewu w bezpiecznym spędzaniu nad nim czasu. 

Nie zabrakło również rozrywki dla tych, którzy potrzebowali rozgrzewki. Zapewniła to wspólna zabawa fitness z Michaliną Sypką i cała muzyczna część wydarzenia. Na tarasowej scenie wystąpili: akordeonista Dawid Kwapisiewicz, Zespół Ludowy Łucy Babki z Ujazdu, Qumple oraz zespół Vacanza. 

Dla tych, którym nie udało się dotrzeć na rawską Noc Świętojańską mamy nie tylko galerię zdjęć, którą można zobaczyć tutaj, ale także zapewnienie od organizatorów, że jest to dopiero pierwsza z wielu imprez, jakie tego lata odbędą się na tarasie Robinson. 

Ten wieczór nie udałby się, gdyby nie zaangażowanie pracowników tarasu, ale i sponsorów: OSiR, ZGO Aquarium, Tabo, Hagmed Rawa, FM Rawa, Sklep Adar, Sklep Mandarynka, Piękna Pani, Kozłowscy Event oraz A&A fotografrawa.  

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz