Nocny pościg rawskiej policji. Funkcjonariusze zatrzymali trzech sprawców pobicia…

erawaMiasto
komentarzy

Policjanci z Rawy Mazowieckiej po nocnym pościgu zatrzymali trzech sprawców usiłowania pobicia. Mężczyźni mieli na sumieniu także pobicie, pozbawienie wolności oraz groźby karalne. Sprawcy byli pod wpływem alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (22.01) około godziny 19:30 w Rawie Mazowieckiej. Dyżurny rawskiej policji został powiadomiony przez właściciela jednej ze żwirowni, że ktoś próbował włamać się do budynku, a pracownik boi się pobicia. Zawiadamiający opisał również trzech sprawców będących pod wpływem alkoholu i podał, iż uciekają Volkswagenem Passatem w ciemnym kolorze.
– Dyżurny skierował patrole, które po pościgu i blokadzie drogi zatrzymali trzech mężczyzn. Mieszkańcy gmin Łyszkowice, Głuchów i Rawa mieli od 2 do niemal 3 promili alkoholu w organizmie – informuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Wszyscy trzej zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W trakcie działań operacyjnych ustalono, że groźby i kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu to nie jedyne występki, jakie mieli na sumieniu zatrzymani. Okazało się, że 21 stycznia, jeden z nich pobił innego pracownika żwirowni, groził mu, a następnie podżegał do pobicia go swoich dwóch znajomych. Ci dopuścili się pobicia jeszcze tego samego dnia, następnie siłą wsadzili poszkodowanego do samochodu i wywieźli do lasu.
– Mężczyzna o własnych siłach wrócił do domu. W wyniku obydwu pobić 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego doznał urazów głowy, nosa i ogólnych potłuczeń – dodaje nadkom. Sokołowska.

Następnego dnia, a więc w miniony piątek (22.01), wszyscy trzej sprawcy ponownie pojawili się na terenie żwirowni. Dobijali się do drzwi budynku, wykrzykiwali groźby. Inny pracownik, wiedząc, co zrobili jego koledze – zadzwonił do pracodawcy, a ten powiadomił policję. Po dynamicznym pościgu, kiedy mężczyźni nie zatrzymywali się na wydawane przez policjantów polecenia, omijali radiowozy i stawiali opór przy zatrzymaniu – zostali obezwładnieni i doprowadzeni do jednostki.

Za pobicie grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, za pozbawienie wolności – do 5 lat, za groźby – do 2 lat a za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu – do 2 lat.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz