Noga z gazu. W powiecie rawskim kolejne, niebezpieczne zdarzenia drogowe

erawaPowiat
komentarzy

Cztery zdarzenia drogowe i trzy osoby hospitalizowane – to bilans ostatnich dwóch dni w powiecie. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Po tragicznym weekendzie na drogach powiatu, znów donosimy o kolejnych zdarzeniach. Pierwsze z nich miało miejsce we wtorek (22.09) około godziny 11:40 w miejscowości Szczuki, (gmina Biała Rawska). To właśnie tam doszło do kolizji opla astry z mercedesem benz. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący astrą obywatel Holandii nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem, czym doprowadził do zderzenia. Sprawca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowy został ukarany mandatem karnym gotówkowym.

Tego samego dnia około godziny 17:15 do rawskiej komendy wpłynęła natomiast informacja o zdarzeniu drogowym w Nowych Szwejkach. Jak wstępnie ustalili mundurowi z „drogówki” 22-letni mieszkaniec Opoczna, kierujący oplem astrą nie zatrzymał się przed znakiem STOP, wjechał na skrzyżowanie i zderzył się z prawidłowo jadącym renault master, kierowanym przez 37-latka z powiatu rawskiego.

W wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn zostało przewiezionych do szpitala. 22-latek przewoził czterech pasażerów, którym na szczęście nic się nie stało. Śledczy wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, zatrzymali dowody rejestracyjne i prawo jazdy mieszkańcowi Opoczna za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.
– Zadysponowani strażacy zastali na miejscu zdarzenia dwa pojazdy znajdujące się na kołach. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami, a dwie z nich były pod opieką wezwanego Zespołu Ratownictwa Medycznego – mówi Oficer Prasowy PSP w Rawie Mazowieckiej st. kpt. Konrad Krupa. 
Galeria zdjęć. 

Kolejna kolizja miała miejsce około godziny 20:30 w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Wyzwolenia. Z ustaleń policjantów wynika, że 33-letnia mieszkanka gm. Kowiesy kierująca bmw 320 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z alfą romeo kierowaną przez 34-letniego mieszkańca Białej Rawskiej. Kobieta została ukarana mandatem karnym.
Zdjęcia z tego zdarzenia znajdziecie w galerii. 

Następne zdarzenie odnotowano w środę (23.09) o godzinie 8:00 w miejscowości Regnów. Funkcjonariusze z „drogówki” wstępnie ustalili, że 38-letnia mieszkanka gminy Czerniewice nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo i doprowadziła do zderzenia z motocyklem suzuki.
– Zarówno kierująca hondą fr-v oraz 40-letni motocyklista z gminy Regnów byli trzeźwi. Kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział, a także zatrzymali dowody rejestracyjne – relacjonuje mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków oraz czujność i koncentracja to warunki bezpieczniej jazdy. Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz