Nowa dopłata dla rawian? Ratusz chce płacić za zbieranie deszczówki

erawaMiasto
komentarzy

Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej namawia do mądrego gospodarowania i oszczędzania wody. Na zachętę planowane są dopłaty. 

To, że wody jest mało, a widmo suszy wisi nad nami również w tym roku, wiedzą chyba wszyscy. Nic więc dziwnego, iż w rawskim ratuszu rodzi się projekt dopłat do gromadzenia deszczówki. 
– Dopłaty mają objąć montaż systemów służących do gromadzenia i zatrzymywania wody na posesjach naszych mieszkańców. Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowania projektu, zdajemy sobie sprawę z deficytu wody i chcemy, choć częściowo zaradzić na ten problem – mówi wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej Artur Piotrowski. 

Miasto chce skorzystać z programu na budowę instalacji do gromadzenia wody, który rusza również w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. Tam koszt całej inwestycji szacowany jest na kwotę 5 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z WFOŚu może wynieść 70%, a z ratusza 30%. Po stronie mieszkańców byłyby jedynie koszty niekwalifikowane. Dodatkowo, ci którzy będą korzystać z dopłat na gromadzenie wody, nie będą musieli ponosić opłat za odprowadzanie deszczówki. 

Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie tego projektu w mieście. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz