Nowa trasa i nieco niższa frekwencja. Około 600 mieszkańców Rawy wzięło udział w XIV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym…

erawaSport
komentarzy

Cykliści tegorocznej edycji do pokonania mieli ponad 30 kilometrów. Tym razem barwny kolarski peleton ruszył w kierunku Babska w gminie Biała Rawska, poznając zupełnie nowy szlak. Finał rodzinnego jeżdżenia odbył się na dziedzińcu rawskiego zamku, gdzie rozlosowano cenne nagrody, wśród których już tradycyjnie znalazły nowe rowery. W zabawie udział wzięło około 600 uczestników.

Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany w Rawie już po raz 14., doczekał się zupełnie odmienionej trasy. Tym razem rowerzyści wykorzystali między innymi, komfortowe techniczne trasy biegnące przy drodze S8, a także leśne dukty usytuowane między Babskiem a Raduczem.
– Staramy się, aby co roku trasa była inna. Na przyszłą edycję będziemy myśleli o zmianie ze względu na kierowców, trochę się na nas denerwowali, ponieważ zakorkowaliśmy miasto na jakieś pół godziny – podsumowuje Arkadiusz Rataj z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

W tym roku w rajdzie udział wzięło około 600 zawodników, w tym 42 rodziny. Zmiana zasad zapisu pozwoliła sprawdzić, ile osób realnie pokonało przygotowaną trasę. W poprzednich latach bywało bowiem tak, że niektórzy uczestnicy przygodę z rajdem kończyli tuż po zaopatrzeniu się w pakiet startowy, uprawniający do późniejszego udziału w losowaniu nagród.
– Nowa trasa była ciekawa, ale wymagająca. Sądziliśmy, że będzie nas więcej, może odstraszyła mieszkańców właśnie trasa, a może zmiana zapisów. Wcześniej uczestników zapisywaliśmy na listę na początku, przed startem, a później część z tych osób zupełnie z nami nie ruszała. Teraz numery startowe wpisywaliśmy w połowie trasy, tak, aby wiedzieć ile osób rzeczywiście wzięło udział w rajdzie – dodaje przedstawiciel organizatora.

Rawski ratusz już mówi o kolejnej, przyszłorocznej edycji, która niewątpliwie będzie wyjątkowa. Cykliści na drogi powiatu rawskiego wyjadą bowiem po raz 15.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz