Nowe łóżka i stół operacyjny dla rawskiego szpitala. Placówkę wesprą samorządy i WOŚP

erawaMiasto
fot. WOŚP
komentarzy

30 nowych łóżek dla pacjentów i nowoczesny stół operacyjny trafi do Szpitala im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Nowy sprzęt pojawi się jeszcze w tym roku. 

W sierpniu bieżącego roku dyrekcja SPZOZ im. św. Ducha w Rawie wystosowała do wszystkich gmin powiatu apel o wsparcie finansowe zakupu łóżek dla oddziałów placówki. To była absolutna konieczność, ponieważ łóżka, którymi dysponował szpital były mocno wyeksploatowane – niektóre z nich liczyły kilkadziesiąt lat.

Apel przyniósł skutek. Gminy ościenne, których mieszkańcy leczą się w szpitalu w Rawie Mazowieckiej zebrały kwotę 80 tysięcy złotych, która pozwoli na kupno 10 nowych łóżek z szafkami. Ale to nie wszystko. Prośba dotarła bowiem do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w odpowiedzi zaproponowała szpitalowi przekazanie kolejnych 20 łóżek.
– To dla nas wspaniałe wiadomości – mówi dyrektor SPZOZ w Rawie Mazowieckiej Małgorzata Leszczyńska – Rocznie leczymy ponad cztery tysiące pacjentów z całego powiatu, a jednocześnie tegoroczne koszty prowadzenia placówki, ze względu na epidemię, znacznie wzrosły. Musimy przecież na bieżąco kupować i wymieniać środki zapewniające bezpieczeństwo epidemiologiczne zarówno pacjentów, jaki i personelu medycznego. A nie ma co ukrywać, ceny tego sprzętu znacznie wzrosły – dodaje dyrektor Leszczyńska.

Z kolei władze miasta Rawa Mazowiecka postanowiły w porozumieniu ze szpitalem kupić do placówki nowy stół operacyjny wart blisko 100 tysięcy złotych. Ten, którym obecnie dysponuje placówka wymagał wymiany, ma bowiem również kilkadziesiąt lat.

Zarówno łóżka, jak i stół operacyjny znajdą się na wyposażeniu szpitala do końca 2020 roku.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz