Nowe miejsca dla maluszków w rawskim żłobku. Niebawem cały budynek będzie przeznaczony dla dzieci

erawaMiasto
komentarzy

Rawa Mazowiecka pozyskała ponad 1,302 mln zł dotacji na utworzenie i funkcjonowanie 32 miejsc opieki w żłobku „Tuptuś”. Nabór ruszy w 2025 roku. 

Rok 2023 okazał się być udanym dla miejskiego żłobka, ale i rodziców, którzy niebawem będą mogli oddać swoje pociechy do godnej zaufania placówki. To właśnie w tym roku miasto złożyło wniosek do konkursu Krajowego Planu Odbudowy. 
— W ramach programu udało nam się pozyskać środki, dzięki którym będziemy mogli nie tylko adaptować pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku, ale też dofinansować nowoutworzone miejsca przez trzy lata od ich uruchomienia – mówi burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. 

Oprócz sal na piętrze pojawią się pomieszczenia techniczne, rozdzielnie, zmywalnie, a także winda spożywcza, która w projekcie budynku znajdowała się od samego początku. 

Zgodnie z założeniami „Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2022-2023” na utworzenie nowych, 32 miejsc, miasto wraz ze żłobkiem ma trzy lata. Pierwsze prace mają zostać rozpoczęte w przyszłym roku, niezwłocznie po wyprowadzce Warsztatu Terapii Zajęciowej, dla których adaptowane są większe pomieszczenia w budynku przy ulicy Zwolińskiego. 
— Bardzo się cieszę z tego projektu, ponieważ rok rocznie dużo dzieci nie dostawało się do naszego żłobka. Teraz chcemy utworzyć dwie nowe grupy dla najmłodszych, czyli od 20 tygodnia do 1 roku życia – opowiada dyrektor „Tuptusia” Katarzyna Wasilewska. 

Wszystkie pomieszczenia w górnej kondygnacji obiektu są przystosowane dla dzieci, teraz jedynie należy je zaadaptować zgodnie z wymogami sanepidu i opinią straży pożarnej. Obiekt musi spełniać wszelkie warunki związane z bezpieczeństwem dzieci. 

W parze z nowymi miejscami dla maluszków idą także nowe miejsca pracy. 
— Będziemy musieli zatrudnić 7 opiekunek, a także osoby, które zadbają o porządek. Jeśli chcemy zachować dotychczasowe standardy, musimy dbać o nasz obiekt – dodaje dyrektor Katarzyna Wasilewska. 

Nabór do nowych grup zaplanowany został na 2025 rok, niezwłocznie po zakończeniu prac adaptacyjnych. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz