Nowe przejścia dla pieszych w Rawie Mazowieckiej jeszcze w tym roku. Sprawdźcie gdzie zwolnią auta

erawaMiasto
komentarzy

Bezpieczna przejścia dla pieszych w Rawie Mazowieckiej pojawią się póki co w trzech miejscach. Wszystko to dzięki 98 tysiącom złotych dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  

Już teraz trwają prace nad wykonaniem wyniesionych przejść dla pieszych na ulicy Słowackiego, Warszawskiej i Jerozolimskiej. 
– Aplikowaliśmy o środki na modernizację przejść, o które wnioskowali w ratuszu sami mieszkańcy. Dzięki przyznanej dotacji udział miasta w kosztach jest naprawdę symboliczny – mówi wiceburmistrz Rawy Artur Piotrowski. 

Zastosowane w projekcie rozwiązania zmuszą kierowców do zachowania właściwej prędkości i przyczynią się do wypracowania nawyku znacznego zwalniania przed przejściami dla pieszych.

Jak zapowiada wiceburmistrz, w przyszłym roku Rawa aplikować będzie o środki na doświetlenie przejść dla pieszych. Jednym z bardziej newralgicznych miejsc ma być choćby ulica Tomaszowska. Jednak póki co, to dopiero plany. 
– Chcemy skupić się na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przy wyborze przejść, które należy doświetlić, na pewno będziemy podpierać się statystykami policyjnymi – dodaje wiceburmistrz Artur Piotrowski.

W ramach wspomnianego dofinansowania przeprowadzone zostaną również działania profilaktyczne w placówkach oświatowych miasta, dotyczące bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym, połączone z konkursem na najlepszy plakat w określonej tematyce.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz