Nowi dyrektorzy w rawskich szkołach. Ratusz rozstrzygnął konkursy

erawaMiasto
komentarzy

Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Przedszkole nr 2 – to właśnie w tych placówkach odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorów. W minionym tygodniu komisja oceniła kandydatury. 

Komisje konkursowe nie miały zbyt dużego wyboru, do każdej z placówek, na stanowisko dyrektora, aplikował tylko jeden kandydat.
– Każde głosowanie było tajne, jednak wszyscy kandydaci otrzymali maksymalną liczbę punktów – mówi Artur Piotrowski, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej. 

Tym samym w Szkole Podstawowej nr 4 Wiesławę Rokicką zastąpiła Irena Wiśniewska, długoletni, znany z dużego zaangażowania nauczyciel i dyrektor w Gimnazjum 2.

W Szkole Podstawowej nr 2 na stanowisku dotychczas zajmowanym przez Romanę Sawicką zasiadł Wojciech Kubicki. Znany wcześniej jako nauczyciel języka polskiego w rawskim LO im. M. Curie-Skłodowskiej oraz Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Kazachstanie i na Ukrainie, a także kandydat na burmistrza Rawy Mazowieckiej.
– Poprzednie panie dyrektor postanowiły odejść na emeryturę, jednak, może nie w pełnym wymiarze godzin, ale chcą pozostać w szkołach w roli nauczyciela – dodaje wiceburmistrz Piotrowski.

Jedynie w Przedszkolu Miejskim nr 2 obyło się bez zmian. Tutaj komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli rady pedagogicznej, rady rodziców, kuratorium oświaty, związków zawodowych oraz organu prowadzącego, czyli Urzędu Miasta, postanowili powierzyć funkcję na kolejną kadencję Bożenie Peterce. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz