Nowo otwarta wrotkarnia, imprezy w lokalach oraz atrakcje zalewu Tatar. Między innymi tak można spędzać długi majowy weekend w Rawie Mazowieckiej…

erawaKultura
fot. OSiR zaprasza na majowe spacery dookoła rawskiego zalewu.
komentarzy

Wieczór w lokalu, spacer dookoła zalewu, a może trening na plenerowej siłowni? Długi majowy weekend można spędzać nad rawskim Zalewem Tatar. I choć sam Ośrodek Sportu i Rekreacji wyjątkowo nie przygotowywał się do wolnego weekendu, dla osób chcących spędzić czas w tej części miasta na pewno coś się znajdzie. Dziś otwarto wrotkarnię. Sporą kulturalną propozycję zaplanowały także funkcjonujące nad zalewem lokale.

fot. Niewątpliwą atrakcją nad zalewem jest również ponad 30 łabędzi.

Tegoroczny majowy weekend faktycznie jest długi. Korzystny układ wolnych dni pozwala na spokojne spędzenie kilku chwil, być może właśnie nad rawskim zalewem Tatar. I choć pogoda raczej nie rozpieszcza, miejsce to nie powinno w najbliższych dniach świecić pustkami.
– Zapraszamy głównie do skorzystania w te wolne dni z ciągu pieszo-rowerowego dookoła zalewu, czy siłowni na świeżym powietrzu. Jesteśmy jednym z niewielu miast, które może pochwalić się tak wieloma atrakcjami rekreacyjnymi – zaprasza dyrektor OSiR’u Tadeusz Kotusiński, jednocześnie dodając z uśmiechem, iż jak na razie kąpiele w samym zalewie nie są wyjątkowo polecane.

Nowością podczas majowego weekendu jest niewątpliwie otwarta wrotkarnia, która pojawiła się w miejsce lodowiska. Od dziś (1.05) przy basenie można jeździć na wrotkach. Cena zabawy waha się od 3 do 5 złotych, w zależności od tego czy posiadamy swój sprzęt.

Nie zawodzą również gastronomiczne lokale usytuowane nad zalewem. Te, na najbliższe dni przygotowały sporo atrakcji. Na popularnym tarasie, w piątek o godzinie 19:30 na żywo zagra zespół The Million Faces (link) (koncert został odwołany ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne). W „Klimatach” z kolei zaplanowanych jest kilka wydarzeń. Jutro (2.05) od 20:00 zagra tam Greg Cage, w piątek (3.05) również od 20:00, w rockowo-bluesowym repertuarze wystąpi zespół Zed (link). Sobota (4.05) to koncert zespołu Qumple (18:00). W niedzielę natomiast (5.05) repertuar mocno złagodnieje. Od 15:00 zaplanowano akustyczny koncert. Instrumentalne opracowania utworów rozbrzmią na kilku instrumentach: klarnecie, saksofonie, czy akordeonie.

Będąc podczas majowego weekendu nad zalewem warto zwrócić uwagę także na łabędzie. Ptaki w tym sezonie dopisały, na wodzie można zaobserwować nawet około 30 sztuk.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz