Nowy dyrektor OSIRu w Rawie Mazowieckiej. Grzegorz Stefaniak wygrał konkurs

erawaSport
komentarzy

Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla zaakceptował decyzję komisji konkursowej i wyłonił zwycięzcę konkursu. Nowy dyrektor OSiRu rozpocznie pracę na swoim stanowisku prawdopodobnie wraz z nowym rokiem. 

Chętnych na fotel dyrektora Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej było trzech. Najpierw komisja konkursowa dokonała oceny formalnej złożonej przez kandydatów oferty, a później przeprowadziła z nimi rozmowy. Podczas tych procedur mieli oni przedstawić swoją koncepcję funkcjonowania firmy, jaką jest OSiR. Za każdy z tych etapów przyznane zostały punkty. 
– Grzegorz Stefaniak niewielką przewagą punktów pokonał Piotra Kucharskiego. Dlatego też, po przeczytaniu raportu Komisji Konkursowej, przychyliłem się dziś (21.12) do jej decyzji – mówi burmistrz Piotr Irla. 

Piotr Kucharski od wielu lat był kojarzony z OSiRem, jednym słowem człowiek sportu. Ze zwycięzcą konkursu, czyli Grzegorzem Stefaniakiem przegrał tylko kilkoma punktami. 

Daleko w tyle został natomiast trzeci z kandydatów, który mieszka w Warszawie i tam działa na rzecz sportu. Komisja uznała jednak, że nie ma on jednak obrazu sportu w Rawie Mazowieckiej.
Cieszę się, że moja koncepcja się spodobała, że doceniona została moja dotychczasowa, dwuletnia praca w Ośrodku. Chciałbym, aby OSiR stał się bardziej przyjazny, otwarty nie tylko na kluby sportowe, ale też mieszkańców, aby zafunkcjonowała taka prawdziwa rekreacja – krótko tłumaczy Grzegorz Stefaniak, jeszcze wicedyrektor OSiRu. 

Jednocześnie dodaje, że w tym konkursie nie ma przegranych i deklaruje chęć współpracy z Piotrem Kucharskim. 
– Chciałbym, abyśmy wspólnie budowali OSiR, choć jeszcze nie miałem okazji z Piotrem porozmawiać, to mam nadzieję, że uda nam się połączyć siły, bo w końcu tu chodzi o jedną jednostkę – dodaje Grzegorz Stefaniak. 

Sam konkurs ogłoszony został ze względu na przekształcenie OSiRu w jednostkę budżetową finansowaną na tych samych zasadach co Miejski Dom Kultury. Powodem stały się niskie dochody OSiRu, ale i planowana termomodernizacja, po której jednostka nie będzie mogła świadczyć odpłatnych usług. Dotychczasowy dyrektor Tadeusz Kotusiński odchodzi na emeryturę. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz