Nowy respirator już w szpitalu. Sprzęt zakupiono z pieniędzy od rawian

erawaMiasto
komentarzy

Respirator kupiony za pieniądze ze społecznej zbiórki dotarł do szpitala im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. To bardzo ważny sprzęt pierwszej potrzeby. Do tej pory mieszkańcy oraz firmy z powiatu rawskiego wsparli SPZOZ w Rawie Mazowieckiej łączną kwotą w wysokości około 80 tysięcy złotych.

Respirator, który kupił szpital, to w czasach epidemii wirusa SARS Co-2 sprzęt najwyższej potrzeby, który pozwala ratować życie chorym na COVID19 – chorobę płuc, którą może wywoływać wirus. Ale to nie wszystko – każde pieniądze przeznaczane są niemal natychmiast na bieżące wydatki. Oprócz respiratora ze środków zebranych dotychczas podczas społecznej zbiórki udało się kupić:

  • 2 aparaty do monitorowania tętna płodu
  • 19 kombinezonów dla personelu do walki z koronawirusem
  • 16 reduktorów tlenu
  • 2 ssaki na blok operacyjny
  • aparat EKG

– Każda pomoc finansowa to podczas trwającej już szósty miesiąc epidemii bardzo wielkie wsparcie codziennej pracy szpitala – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektora SPZOZ im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej – Pracujemy bowiem od pół roku, bez przerwy w warunkach wzmożonego rygoru sanitarnego, który wymusza znacznie większe wydatki, m.in. na jednorazowy sprzęt zapewniający bezpieczeństwo zdrowotne zarówno pacjentów, jak i personelu. Chciałabym więc z całego serca podziękować wszystkim, którzy nas dotychczas wsparli, a jednocześnie zaapelować o pomoc w tych trudnych czasach – dodaje dyrektor Leszczyńska.

Przypominamy, że wciąż trwa wspólna akcja szpitala i Fundacji „Obudźmy Nadzieję” polegająca na zbiórce funduszy na bieżące potrzeby placówki. 

W tym celu uruchomione zostało specjalne subkonto, na które cały czas można wpłacać pieniądze. W tych trudnych czasach liczy się dosłownie każda złotówka.

 KAŻDY, KTO ZECHCE POMÓC SZPITALOWI PROSZONY JEST O DAROWIZNĘ:
Wpłata na subkonto nr 39 9302 1027 2604 4248 2000 0530 z dopiskiem: SPZOZ Szpital

 Źródło: Szpital im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz