Nowy sprzęt nagłaśniający w prezencie na 30 urodziny Miejskiego Domu Kultury? Ratusz po raz kolejny złożył wniosek o dofinansowanie takiego zakupu…

erawaKultura
komentarzy

Kolejny raz rawski ratusz stara się o pieniądze na nowy nagłaśniający sprzęt dla Miejskiego Domu Kultury. Urząd chce na zakup nowych technicznych rozwiązań pozyskać zewnętrzne środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku tego typu inwestycja miałaby wyjątkowy charakter, MDK kończy bowiem 30 lat.

Wielkiego świętowania trzydziestki nie będzie. Jak zapowiada dyrektor MDK’u, 2014 rok to po prostu kolejny rok systematycznej pracy. Nikt nie ukrywa jednak, że urodzinowy prezent, w postaci 400 tysięcy złotych przeznaczonych na zakup nowego nagłośnieniowego sprzętu, byłby wyjątkowo trafiony. Ratusz na jesieni ubiegłego roku złożył odpowiedni dotacyjny wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niestety w tym naborze wniosków nie udało się sięgnąć po pieniądze. Kolejną szansą jest nabór, który zamknie się wraz z końcem marca bieżącego roku.
– Jest to znaczący okres funkcjonowania MDK’u na terenie miasta, ale nie tylko. Dom kultury swoim zasięgiem obejmuje okoliczne gminy, czy chociażby powiat rawski. Wniosek ten składamy już kolejny raz i myślę, że w roku 2014 będzie oceniony i formalnie i merytorycznie pozytywnie i uda nam się pozyskać pieniądze na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego – mówi Eugeniusz Góraj, burmistrz Rawy Mazowieckiej.
Dotacja, na którą mocno liczy ratusz, wynosiłaby 50% wartości sprzętu, pozostała kwota miałaby pochodzić z budżetu miasta.

Niezależnie od wyniku drugiego naboru, kulturalna jednostka niewątpliwie potrzebuje nowego sprzętu. Ten poprawiłby jakość dźwięku, nie tylko w budynku domu kultury przy ulicy Krakowskiej, ale również na mniejszych plenerowych imprezach.
– Chcielibyśmy, aby był to sprzęt uniwersalny, który mógłby być używany i w MDK’u i na plenerach. Ten, który mamy obecnie ma już ponad 10 lat. Wiadomo, że to się zużywa, a i technika też idzie do przodu – informuje Grzegorz Klimczak, dyrektor MDK’u.

I choć pracownicy instytucji mają świadomość, że o realizacji koncertów gwiazd tak czy siak można zapomnieć, nowy sprzęt niewątpliwie poszerzyłby grono artystów, którzy na co dzień mogliby grać w Rawie Mazowieckiej.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz