Nowy wóz strażacki w Białej Rawskiej. Tym razem zamiast silnika ma serce

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Pomaganie mają we krwi. W Białej Rawskiej stanęło serce na korki. 

Nowy „pojazd” zaparkował przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Rawskiej dziś (7.12) przed południem.

Wóz z sercem na korki to pomysł dwóch strażaków: Adama Kruka i Szymona Malinowskiego oraz Damiana Melona – mieszkańca miasta i byłego strażaka OSP.

– Tak naprawdę pomysłem zbudowania wozu na korki, widzianego w innych jednostkach OSP już od dawna chodził nam po głowach. Od momentu, gdy rozpoczęliśmy prace, do zakończenia projektu minęły dwa tygodnie – mówi Damian Melon, jeden z inicjatorów akcji. 

Projekt powstawał w prywatnym garażu przez trzech wspomnianych wyżej mieszkańców Białej: Adama, Szymona i Damiana, którzy poświęcili swój prywatny czas i materiał. 

Swoim zaangażowaniem społecznicy zarazili również prezesa firmy Metal-Spaw Piotrowscy Piotra Piotrowskiego, który przygotował odpowiednie arkusze blachy oraz zapewnił pomalowanie wozu. 

Teraz kolej na Was! Wypełniajcie serce nakrętkami, a oni przekażą je na szczytny cel. 

Ten specjalny wóz strażacki przeznaczony został na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być korki np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie wrzucać innych przedmiotów.

fot. Damian M. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz