O włos od podium. Mistrzostwa Polski z udziałem rawskich zawodników

erawaSport
fot. MLUKS RAWA
komentarzy

Reprezentanci klubu lekkoatletycznego MLUKS RAWA z wysokimi wynikami podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Raciborzu. Czwórka zawodników znalazła się ścisłej czołówce wydarzenia. 

Początek lipca (3-58.07) wymagał od zawodników rawskiego klubu lekkoatletycznego kolejnego, nie lada wysiłku. I choć medali nie udało się wywalczyć, to już sam udział w mistrzostwach jest wyczynem. 

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Raciborzu czwórka reprezentantów klubu lekkoatletycznego MLUKS RAWA spisała się bardzo dobrze zdobywając lokaty w ścisłej czołówce mistrzostw.
– Medale Mistrzostw Polski to dla naszego klubu nie reguła, a ewenement, choć zdobyliśmy ich już łącznie 16 z czego 3 w tym roku. Z występu moich zawodników jestem zadowolony, wykonali ogromną pracę przez cały sezon, a w Raciborzu zrobili co było możliwe, by wypaść jak najlepiej – komentuje występ sportowców Jarosław Wasiak, trener MLUKS RAWA.

fot. MLUKS RAWA – Maciek Budziński 

Najwyższą, piątą lokatę zajął Maciek Budziński na 3000 m (8.41.78) poprawiając rekord życiowy o niemal 7 sekund. Niewiele gorzej wypadła Magda Ciołak na 1500 m – szóste miejsce (4.36.12). Bieg Magdy był naszpikowany juniorskimi gwiazdami biegów średnich: wiele aktualnych medalistek Mistrzostw Polski, w tym 3 reprezentantki Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów. Zwyciężyła niepokonana w tym roku Klaudia Kazimierska z LKS Vectra Włocławek, przed Oliwią Sarnecką MKL Szczecin i trenującą w Stanach Zjednoczonych Zofią Dudek MKS Polonia Warszawa.

Dobry występ Maćka i Magdy był niejako w planie i tego od nich oczekiwaliśmy. Przyjemną niespodziankę natomiast sprawił Szymon Staroń na 400 m, który po dwóch świetnych biegach z rekordami życiowymi (49.57 i 49.42) zajął 9 lokatę wygrywając finał B i zbliżając się do 9-letniego rekordu klubu wybitnego zawodnika jakim był reprezentant kraju Kamil Budziejewski (49.02).

Natalia Kowalska w biegu przeszkodowym na 2000 m poprawiła rekord życiowy o ponad 18 sekund (7.16.82) również zajmując 9 miejsce. 
– Wszyscy pobiegali na poziomie drugiej klasy sportowej, a Maciek, Szymon i Natalia poprawili znacząco rekordy życiowe. Kiedy doliczymy do tego bieg na 5000 m, który w ramach Mistrzostw Polski Juniorów odbył się na początku maja w Szczecinku, to końcowy efekt występu rawskich lekkoatletów w kategorii juniorów zamyka się brązowym medalem Maćka Budzińskiego (5000 m) oraz 5, 6, 7 i dwiema 9 lokatami, a także 45 punktami Systemu Sportu Młodzieży – puentuje trener Wasiak. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz