O wykorzystaniu obiektu będą decydowali wyłącznie lokatorzy bloku. Przedstawiciele ratusza spotkali się z mieszkańcami ulicy Zwolińskiego…

erawaMiasto
komentarzy

Mieszkańcy bloków położonych przy ulicy Zwolińskiego w Rawie Mazowieckiej spotkali się dziś z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz Rawskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Spotkanie miało charakter informacyjny i dotyczyło między innymi planów wykorzystania byłej kotłowni, która usytuowana jest w podziemiach, obok bloku Nr 1. Dziś na ten temat wiadomo już wszystko. O wykorzystaniu obiektu, który niebawem będzie wyremontowany, zadecydują sami mieszkańcy, podejmując odpowiednie decyzje jako wspólnota mieszkaniowa.

fot. Mieszkańców interesowały plany dotyczące rewitalizacji byłej kotłowni.

Z mieszkańcami rozmawiał dziś między innymi Burmistrz Eugeniusz Góraj oraz naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Anna Idzikowska. Tematem przewodnim była planowana rewitalizacja tej części miasta. Mieszkańcy żywo zainteresowali się pomysłami ratusza, szczególnie po informacjach mówiących, iż w okolicach ich bloku może powstać młodzieżowy klub.

Bardzo szybko okazało się, że klub ma być jednak przyblokową świetlicą, która nie powinna być uciążliwa dla otoczenia. Jest to o tyle pewne, iż o wykorzystaniu obiektu mają decydować sami mieszkańcy
– Decyzja należy do wspólnoty. Klucze do obiektu będą albo w zarządzie wspólnoty, albo w TBS’ie. Jeżeli ktoś będzie chciał wynająć lokal, będziemy to konsultować z właścicielami. Decyzja będzie podejmowana wyłącznie przez mieszkańców tego bloku – mówiła po dzisiejszych konsultacjach Teresa Pietrzak prezes RTBS.

Dzisiejsze spotkanie było jednym z dwóch planowanych na najbliższy czas. Drugie ma odbyć się po opracowaniu dokumentacji inwestycji. Wtedy to mieszkańcy zapoznają się z planami przestrzennymi, nowym układem drogowym, rozmieszczeniem chodników oraz zatok parkingowych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz