Obchody 72 rocznicy Powstania Warszawskiego. W Rawie Mazowieckiej uroczystości zaplanowane są na dwa dni…

erawaMiasto
komentarzy

Koncert patriotyczny, tradycyjne obchody na cmentarzu, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni oraz uroczysta msza święta – tak wygląda program obchodów 72 rocznicy Powstania Warszawskiego w Rawie Mazowieckiej.

Obchody związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w mieście rozpoczną się już 31 lipca koncertem patriotycznym „Polska – Moja Miłość” w wykonaniu solistów oper polskich. Wydarzenie zaplanowane jest na godzinę 18:15 w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na osiedlu Zamkowa Wola. Zebrana publiczność będzie mogła usłyszeć między innymi: arcydzieła wokalnej muzyki polskiej, pieśni Powstania Warszawskiego oraz „Czerwone maki na Monte Cassino”.

1sierpniaDzień później, a więc już 1 sierpnia, o godzinie 17:00 uruchomiony zostanie akustyczny system alarmowania, który dla uczczenia godziny „W” rozbrzmiewać będzie przez pełną minutę. Zaraz po nim na cmentarzu wojskowym odśpiewany zostanie Hymn Państwowy. Nie zabraknie również złożenia kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny światowej oraz na grobie Franciszka Gajowniczka.

Zakończeniem oficjalnych uroczystości na cmentarzu będzie wspólne zaśpiewanie pieśni patriotycznych.

Ostatnim z punktów programu jest msza święta w intencji ofiar Powstania Warszawskiego w kościele Wniebowzięcia NMP OO. Pasjonistów, którą zaplanowano na godzinę 18:30.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz