Obudź czujność! Czad nie śpi. Zadbaj o siebie i swoich bliskich – wygraj rewelacyjną czujkę

erawaMagazyn
komentarzy

Sezon grzewczy niesie ze sobą zagrożenia. Wraz z Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej bierzemy udział w kampanii społeczno-informacyjnej „Czad i Ogień. Obudź czujność”. 

Po raz kolejny przyłączamy się do akcji mającej na celu przypominanie o tym, jak istotne jest posiadanie dualnych czujek dymu i tlenku węgla. Reakcja tego urządzenia pozwala szybko wykryć zagrożenie i zaalarmować nas o nim. I właśnie wtedy okazuje się, że elektroniczny gadżet wart kilkadziesiąt złotych może uratować nam życie i zniwelować potencjalne straty. 

Warto przypomnieć, iż co roku w pożarach domów giną ludzie. Jak się okazuje, największym zagrożeniem wcale nie jest ogień, a dym i inne toksyczne produkty spalania. Dlatego naszym obowiązkiem powinno być systematyczne sprawdzanie drożności przewodów kominowych i kanałów wentylacyjnych, a także montowanie czujek. 

Zaleca się, żeby urządzenie wczesnego ostrzegania zamieszczone było na korytarzu każdej z kondygnacji budynku, w sypialniach, pokojach wypoczynkowych i pokojach dzieci, daje to możliwość skutecznego i szybkiego poinformowania o zaistniałym zdarzeniu. Jednak wciąż wiele osób, które w ogóle decydują się na zamontowanie czujek, kupuje tylko jeden egzemplarz. W takim przypadku, aby to działanie miało sens, trzeba zainstalować urządzenie na wyższej kondygnacji budynku. Będzie ono miało możliwość nie tylko wykryć ogień na piętrze, ale również wyczuć dym pojawiający się wraz z pożarem powstałym na parterze.

A teraz czas na KONKURS. Tym razem do rozdania mamy pięć czujek. Ten bezcenny gadżet otrzyma 5 pierwszych osób, które wyślą poprawną odpowiedź na adres: [email protected]. Uwaga! Liczą się jedynie odpowiedzi przesłane w mailach.

A PYTANIE BRZMI:
Jak zapobiegać zatruciu tlenkiem węgla? Wymień przynajmniej 3 metody. 

Podpowiedzi możecie szukać w naszym –> archiwalnym materiale, z którego jesteśmy dumni do dziś. 

* Udział w konkursie jednocześnie oznacza zgodę na wykorzystanie danych zwycięzców na potrzeby konkursu. Dualne czujki tlenku węgla i dymu wykorzystane w akcji zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz