Obywatelska akcja w wykonaniu rawskich licealistów. Uczniowie ZSO zorganizowali specjalny happening zachęcający do głosowania w nadchodzących wyborach…

erawaMiasto
komentarzy

W najbliższą niedzielę (25.05) w całym kraju odbywać się będą wybory naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. O tym właśnie w minionym tygodniu przypominali mieszkańcom Rawy Mazowieckiej, rawscy licealiści. Obywatelską akcję, która przyjęła formę kolorowego happeningu, zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

fot. Uczniowie przekonywali rawian do głosowania.

fot. Uczniowie przekonywali rawian do głosowania.

Formuła happeningu była dość standardowa. Kolorowe koszulki z europejskimi symbolami, transparenty oraz informacyjne ulotki, na taką formę przekazu postawili uczniowie. Cel był jeden – zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na kwestię czynnego zaangażowania się w najbliższe, europejskie wybory. Każdy głos ma wpływ na zmianę otaczającej nas rzeczywistości, przekonywali licealiści.

– Nie można zrzucać obowiązku wyboru naszych przedstawicieli na innych. Jeden głos wydaje się być nieważny, ale gdy zbierze się ich kilka, już mają siłę przebicia – przekonywały Marzena Dębska i Julia Kobus, które za sprawą swojej aktywność dostały się do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Rzeczywiście nie wszyscy rawianie w ogóle pamiętali o zbliżającym się głosowaniu. W ramach akcji uczniowie przeprowadzili również specjalną rozmowę z Bogdanem Batorkiem, nauczycielem wiedzy o społeczeństwie. Warto poświęcić kilka minut i posłuchać tego wyjątkowego wywiadu.

Posłuchaj rozmowy: [audio: http://www.erawa.pl/wp-content/audio/wywiad_batorek.mp3]

 

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz