Obywatelskie zatrzymanie dwóch złomiarzy. Mieszkańcy powiatu rawskiego zatrzymali mężczyzn, którzy okradli plac budowy…

erawaPowiat
komentarzy

Mieszkańcy powiatu rawskiego przyczynili się do ujęcia dwóch złomiarzy. Mężczyźni próbowali zarobić, kradnąc między innymi ponad 100 metrów elektrycznego przewodu siłowego. Łup wart 600 złotych udało się jednak odzyskać, a dwóch drobnych rabusiów trafiło do policyjnego aresztu. Teraz za kradzież grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności (KPP Rawa Maz.)

fot. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności (KPP Rawa Maz.)

Policja o sprawie została powiadomiona za pośrednictwem alarmowego numeru. Dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca powiatu, informujące o tym, że wraz z sąsiadem zatrzymał samochód, którym jechali sprawcy kradzieży przewodu elektrycznego. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, zastali zgłaszającego oraz dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie Skoda Favorit.

Jak się okazało, z budynku w stanie surowym, który znajduje się w miejscowości Nowy Regnów, mężczyźni ci ukradli około 100 metrów kabla siłowego wraz z mufami o łącznej wartości 600 złotych. Działania sprawców widział właściciel posesji, który wraz z sąsiadem ruszył za złodziejami w pościg. Mężczyźni dogonili uciekinierów, zatrzymali samochód, którym uciekali i powiadomili Policję.

Jak ustalili policjanci, sprawcy to 33-letni mieszkaniec Chorzowa i 62-latek ze Skierniewic. Badanie wykazało, że starszy mężczyzna kierował Skodą mając niemal promil alkoholu w organizmie. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz