Odkrywali talenty młodych ludzi. Dobiegła końca 5 edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery…

erawaMiasto
fot. Głos Rawy
komentarzy

W dniach 14-20 października, w całej Polsce, odbywała się 5 edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W myśl hasła „Odkryj talenty swojego dziecka” również w Rawie Mazowieckiej, nauczyciele, pedagodzy i bibliotekarze z pomocą różnych ciekawych osób, próbowali wskazać młodzieży, że ich kariera jest zależna wyłącznie od nich samych. 

fot. Justyna Grzeczyńska

fot. Justyna Grzeczyńska

W ramach projektu wdrażanego w całym kraju, Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych – inicjator wydarzenia, chciał skierować uwagę na drzemiące w dzieciach i młodzieży możliwości oraz wydobyć na światło dzienne ich mocne strony. Rawa Mazowiecka także zaangażowała się w odkrywanie talentów młodych ludzi. Specjalne spotkania przygotowała między innymi Biblioteka Pedagogiczna i Gimnazjum Nr 2 im. Haliny Konopackiej.

Biblioteka, włączając się w obchody, zorganizowała spotkanie dla dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w jednym z rawskich salonów kosmetyczno-fryzjerskich. Tu, pod fachowym okiem fryzjera Urszuli Czupryn i makijażystki Agaty Biedrzyckiej, dziewczyny przeszły prawdziwą metamorfozę, której efekty zostały uwiecznione podczas sesji zdjęciowej, wykonanej przez fotografa – Dariusza Piwowarskiego. Podczas spotkania dziewczęta dowiedziały się również jak pielęgnować włosy, skórę, jakich używać kosmetyków do makijażu i na czym tak naprawdę polega trudna praca fotografa.

Interesujący gość zawitał także w Gimnazjum Nr 2. Na zaproszenie pedagoga i psychologa szkolnego, do szkoły przyjechał licencjonowany pilot samolotowy – Bartłomiej Walas, który o swoim zawodzie opowiadał zgromadzonej młodzieży z klas 3. W trakcie spotkania okazało się, że dwóch uczniów rzeczywiście jest zainteresowanych kontynuowaniem nauki w szkole średniej w Dęblinie, a później karierze pilota.

I choć młodzież ma jeszcze kilka lat na obranie swojej ścieżki kariery, warto już teraz uświadomić jej, że może wybierać z całego wachlarza zawodów.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz