Odrobina warszawskich standardów na lato. W Muzeum Ziemi Rawskiej zorganizowano wystawę artystów ze stolicy…

erawaKultura
komentarzy

Muzeum Ziemi Rawskiej otworzyło kolejną wystawę czasową. Tym razem w salach muzeum można oglądać prace artystów wywodzących się z warszawskiego środowiska. Wśród eksponatów znalazły się dokonania malarzy, ale i rzeźbiarzy, których twórczość pozostanie w rawskim muzeum do połowy września. Wczorajszy (10.07) wernisaż uroczyście otworzył tę niecodzienną ekspozycję. 

Muzeum warto odwiedzić chociażby ze względu na prestiż artystów, którzy udostępnili swoje prace. Mają oni bowiem za sobą wiele wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Są również laureatami prestiżowych nagród.
– Nie zawsze udaje się nam zgromadzić taką ilość twórców z grupy artystycznej Via Varsovia – mówi Ireneusz Błądek, dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej.

Spacerując po salach wystawowych i podziwiając prezentowane eksponaty z pewnością można odnieść wrażenie, że jest to wystawa, którą niecodziennie można oglądać lokalnie. Na ekspozycjach można zobaczyć prace malarzy: Romana Kirilenki, Zbigniewa Nowosadzkiego i Anny Alicji Trochim oraz rzeźbiarzy: Teresy Pastuszka- Kowalskiej i Dariusza Kowalskiego.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz