Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. W powiecie rawskim frekwencja wyniosła ponad 72%

erawaPowiat
komentarzy

Emocje powyborcze chyba wciąż jeszcze nie opadły. Więc dla porządku podsumowujemy frekwencję i wyniki wyborów parlamentarnych. 

W miniony wtorek (17.10) zostały podane ostateczne wyniki wyborów 2023. Polacy wybierali swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o frekwencji, a ta, zarówno ogólnopolska, jak i nasza powiatowa jest oszałamiająca. Ogólnopolska74,38% do Sejmu i 74,31% do Senatu.

W powiecie rawskim niewiele gorzej – 72,54% do Sejmu i tyle samo do do Senatu.

Poniżej prezentujemy wyniki wyborów w naszym regionie:
— Sejmowy Okręg Wyborczy nr 10 (obejmujący miasto Rawę Mazowiecką i okoliczne powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski, Piotrków Trybunalski, Skierniewice) do Sejmu mandaty zdobyli:
z listy Prawa i Sprawiedliwości (PiS): Robert Telus, Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Grzegorz Lorek, Paweł Sałek, Krzysztof Ciecióra;
– z listy Koalicji Obywatelskiej (KO): Bogusław Wołoszański, Adrian Witczak;
– z listy Trzeciej Drogi: Dariusz Klimczak.

— Senacki Okręg Wyborczy nr 29 (powiaty: opoczyński, rawski, skierniewicki, tomaszowski, Skierniewice) do Senatu mandat zdobył:
– Kandydat Prawa i Sprawiedliwości (PiS): Rafał Ambrozik.

Wszelkie szczegóły dotyczące ilości zdobytych głosów na poszczególnych kandydatów, we właściwych gminach i obwodowych komisjach wyborczych znajdziecie tutaj —> wybory.gov.pl

W dniu wyborów parlamentarnych odbyło się również referendum ogólnokrajowe. Nie jest ono jednak wiążące, ponieważ nie wzięła w nim udziału więcej niż połowa uprawnionych do głosowania. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz