Około 600 osób wyszło na ulice Rawy Mazowieckiej, by manifestować prorodzinne wartości. Rawianie licznie wzięli udział w kolejnej edycji Marszu dla Życia i Rodziny…

erawaMagazyn
komentarzy

Rawa Mazowiecka po raz trzeci włączyła się w ogólnopolski Marsz dla Życia i Rodziny. Mimo licznych wydarzeń zorganizowanych w minioną niedzielę (31.05), mieszkańcy miasta nie zawiedli i zamanifestowali swoją prorodzinną postawę. Jak szacują organizatorzy, ulicami Rawy przemaszerowało około 600 osób.

Rawska społeczność po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, której finałem jest wspólny, rodzinny marsz ulicami miasta. W Rawie Mazowieckiej mieszkańcy ponownie pokazali, że utożsamiają się z główną ideą wydarzenia, związaną z promowaniem prorodzinnych wartości. I choć maszerujących było nieco mniej niż w roku ubiegłym, organizatorzy są zadowoleni.
– Liczyliśmy się za pomocą rozdanych naklejek, stąd wnioskujemy, że było nas około 600 osób. Wiemy, że byłoby nas tu dużo więcej, ale niestety nałożyło się na siebie kilka imprez w powiecie, dlatego i tak jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze jest to, by miło spędzić wspólnie czas i cieszyć się z tego, iż tworzymy wspólnotę. Niekoniecznie rodzinę, ale społeczeństwo, bo dzięki niemu jesteśmy w stanie dobrze razem żyć tu lokalnie. Od tego trzeba zacząć – mówił w rozmowie z naszym serwisem Bogdan Batorek, koordynator marszu.

W lokalną odsłonę akcji tradycyjnie w tym roku włączyło się kilka środowisk, począwszy od  samorządowców, reprezentantów miejskich stowarzyszeń i instytucji, na aktywnych mieszkańcach kończąc. Organizatorzy już dziś zapowiedzieli kolejną rawską odsłonę tej inicjatywy.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. Kuba Smierzchała

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz