Okradli kobietę na 1100 zł. Rawska policja szuka oszustów „iluzjonistów”

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Policjanci z Rawy Mazowieckiej prowadzą czynności w sprawie oszustwa z grudnia minionego roku. Starszą kobietę okradziono pod bankiem wykorzystując niezły podstęp. 

To nie były udane mikołajki dla mieszkanki Rawy Mazowieckiej. Kobieta przed południem wybrała się do banku, z pewnością nie spodziewała się, że tak prozaiczne zdarzenie przyniesie jej finansową stratę na 1100 zł. 
– Z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch n/n sprawców obserwowało pokrzywdzoną w czasie gdy pobierała pieniądze w banku. Po wyjściu z placówki bankowej jeden z mężczyzn idąc za kobietą wyrzucił z nogawki spodni plik pieniędzy. Następnie zaczepił kobietę pytając czy to nie są jej pieniądze. Kobieta oświadczając, iż ma swoje pieniądze, okazała je sprawcy. W tym czasie pojawił się drugi mężczyzna, który podszedł do nich z informacją, że właśnie zgubił swoje pieniądze. Poprosił rzekomego znalazcę oraz kobietę, aby podali mu trzymane w rękach pieniądze do przeliczenia i sprawdzenia, który plik jest jego. W trakcie liczenia pieniędzy należących do kobiety, mężczyzna szybkim ruchem, niezauważenie wyjął część banknotów z pliku, po czym resztę jej zwrócił, informując, że to nie jego pieniądze, zabierając w tym czasie drugi plik podrzucony przez współsprawcę – mówi asp. Arkadiusz Chmielewski z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Pokrzywdzona kobieta brak pieniędzy zauważyła dopiero w domu. Teraz sprawą zajął się zespół do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Wydziału Kryminalnego z rawskiej komendy policji. W trakcie toczącego się postępowania mundurowi ustalili rysopis sprawców: 
– pierwszy z mężczyzn: wiek około 45 lat, wzrost około 180 cm, ubrany w granatowa kurtkę, ciemne spodnie, na głowie ciemna czapka,
– drugi (zgłaszający fakt zagubienia pieniędzy): wiek około 55 lat ubrany w czarną kurtkę i spodnie, czarna czapka z daszkiem.

W toku działań podjęto również decyzję o publikacji wizerunków sprawców oszustwa i kradzieży pieniędzy. 

Osoby posiadające wiedzę na temat zdarzenia lub jego sprawców proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, mieszczącej się pod adresem 96-200 Rawa Mazowiecka ul. Kościuszki 23, lub przekazywanie tych informacji telefonicznie 46 814 81 03, na numer alarmowy 997, lub do najbliższej jednostki Policji.
– Apelujemy również do mieszkańców, o zachowanie środków ostrożności przy wszelkich operacjach finansowych, gdyż spektrum działań sprawców przestępstw jest szerokie i niejednokrotnie wiąże się z ich dużym sprytem i pomysłowością – dodaje asp. Chmielewski. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz