Okulary to nie tylko modny dodatek. Sprawdź dlaczego soczewki należy dobierać z głową

erawaMagazyn
      Artykuł sponsorowany
komentarzy

Coraz częściej traktujemy okulary jako dodatek do naszego ubioru, czy też wręcz biżuterię. Zupełnie to nie dziwi, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach ilość oprawek daje naprawdę duże pole manewru. Jednak wybierając okulary nie możemy zapominać o ich medycznych właściwościach. A te są przecież najważniejsze – mówi Łukasz Kosiacki, wykwalifikowany optyk.

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie kupił chociażby okularów przeciwsłonecznych nie ze względu na zalety szkieł, a szałowy wygląd oprawek. Przez lata okulary przestały być jedynie sprzętem ułatwiającym dobre widzenie, bądź korygującym posiadaną wadę, a stały się elementem ubioru. Chcemy dziś jednak podkreślić wagę właściwego doboru soczewek. Wszak to właśnie od nich wszystko zależy. 

Korzystanie ze źle dobranych szkieł może wywołać naprawdę poważne konsekwencje. Dlatego też nie tylko, nie powinniśmy odwlekać zakupu okularów, ale też kupować gotowego produktu. 
– Nieodpowiednie okulary mogą wywołać dokuczliwe objawy, takie jak ból oczu, łzawienie, nadmierne mruganie. Noszeniu takich szkieł może towarzyszyć ból głowy, zawroty głowy i problemy z odbiorem obrazu. Dobór właściwych okularów dzieciom także jest niezwykle istotny – posiadanie przez najmłodszych złych soczewek wpływa na ich edukację lub nawet prowadzi do trwałych zaburzeń wzroku – tłumaczy Łukasz Kosiacki. 

Należy pamiętać, że odpowiednio dobranych okularów w zasadzie się nie czuje. Nie występuje dyskomfort noszenia i tak naprawdę nie chcemy się z nimi rozstawać. 

Jeśli potrzebujecie skorzystać z fachowej porady naszego zaprzyjaźnionego, doświadczonego optyka to zapraszamy do niedawno otwartego salonu w Rawie Mazowieckiej przy ul. Tomaszowskiej 23. Punkt optyczny czynny  jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, a w soboty od 9:00 do 13:00. Na wizytę możecie umówić się również pod numerem telefonu 796 844 466. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz