Operator koparki zahaczył o rurę, której nie było na planie. Poważne rozszczelnienie sieci gazowniczej w centrum Rawy…

erawaMiasto
komentarzy

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj (25.04) podczas prac ziemnych w ciągu ulicy Krakowskiej. Operator koparki zaczepił i przerwał gazociąg. Przyłącze prowadzące gaz do budynku prawdopodobnie nie było ujęte na planie, jakim dysponowała ekipa wykonująca prace. Na szczęście szybka reakcja strażaków pozwoliła zapobiec tragicznym skutkom rozszczelnienia.

Do zdarzenia doszło około południa. Ekipa, która prowadziła prace ziemne, związane z modernizacją infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, uszkodziła jedną z rur, którą do pobliskiego budynku transportowany był gaz. Feralnego przyłącza prawdopodobnie nie było na planie, jakim dysponowali robotnicy. Pomimo znacznego wycieku gazu nie doszło do wybuchu.
– Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka. Szybko zabezpieczyliśmy miejsce oraz ewakuowaliśmy ludzi ze strefy bezpośredniego zagrożenia. Zakręcona została także zasuwa, co ograniczyło wypływ gazu z uszkodzonej rury średniego ciśnienia. Za pomocą urządzeń pomiarowych strażacy sprawdzili także, czy nie występuje zagrożenie wybuchem  – relacjonował działania mł. bryg. Marcin Szymański, dowódca JRG.

Pogotowie Gazowe ze Skierniewic na miejscu awarii zjawiło się po kilkudziesięciu minutach. Teren, na którym doszło do rozszczelnienia sieci gazowniczej od kilku dni jest wyłączony z ruchu. Prace prowadzone są bowiem na całej szerokości drogi.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz